2016

Unkarinpaimenkoirat ry järjesti paimennuskokeen 8.-9.10.2016 Somerolla.

UNKARINPAIMENKOIRAT RY:N PAIMENNUSKOE

TULOKSET

Ylituomari Jouko Siitonen

Lauantai 08.10.2016     

                                                 

3-LUOKKA / PAIM-3

mudi u

Takkutukan Paimenpoika, Oiva

Ohj. Sanna Laine-Evans                

PAIM3-0 / 89p. 

 

pumi n

Kisködmönös Csárdás Mici, Vilja

Ohj. Terhi Wallin                           

PAIM3-0

 

2-LUOKKA / PAIM-2

belpag n

Je M' Appelle Yxi, Yxi

Ohj. Eija Kalliovaara

PAIM2-0 / 34p.

 

parcol n

Memorylane Thirty Sec to Mars, Pixie

Ohj. Johanna Korpijaakko

PAIM2-0                                                                                                   

                                                         

1-LUOKKA / PAIM-1

parcol n             

Memorylane Sing A Song for Me, Polly                 

Ohj. Johanna Korpijaakko            

PAIM1-ERI / 80p. / 1. sija -> PAIM1

 

belpat u

Flammeus U Should Know Me, Kauko

Ohj. Iida Rinne

PAIM1-H / 47p.

                                                         

belpat u

Iceman Of Black Magic´s Castle, Easy

Ohj. Dina Johansson                     

PAIM1-0 / 42p. 

                            

beauceron n

Hit du Jardin d'Elisee, Hit

Ohj. Anne Jalonen

PAIM1-0 / 25p.

 

 

ESIKOE / PAIM-E

valpai n              

Safe Guardian's Out Of Control, Jäynä

Ohj. Mervi Asp 

PAIM-E / EH / 83p. -> PAIM-E     

 

parcol n

Ovenslope Dancing Queen, Mysi

Ohj. Eija Kansanaho-Palonen

PAIM-E / T / 62p. -> PAIM-E

 

auspai u

Ardiente Lindo Pjojo, Päre

Ohj. Laura Ruissalo

PAIM-E / T / 66p. -> PAIM-E

                                                         

belpat u

Flammeus Winner Takes it all, Paavo

Ohj. Dina Johansson                                                                              

PAIM-E / T / 62p. -> PAIM-E

 

 

 

Sunnuntai 09.10.2016                                                   

 

3-LUOKKA / PAIM-3

mudi u

Takkutukan Paimenpoika, Oiva

Ohj. Sanna Laine-Evans                

PAIM3-EH / 116p./ 1.sija -> PAIM3                        

 

pumi n

Kisködmönös Csárdás Mici, Vilja

Ohj. Terhi Wallin                           

PAIM3-0                                                                      

 

beauceron n

Racron Demi, Demi                                                    

Ohj. Tiina Oinonen                        

PAIM3-0                                                                      

 

2-LUOKKA / PAIM-2

belpag u

Apollo de Bruine Buck, Titus

Ohj. Liisa Sarjanen                        

PAIM2-0                                         

                            

 

1-LUOKKA / PAIM-1

valpai n              

Safe Guardian's Out Of Control, Jäynä

Ohj. Mervi Asp 

PAIM1-EH / 57p. / 1. sija -> PAIM1

 

lappor u

Sagaberran Oriparoni, Mörri

Ohj. Mirva Rantala

PAIM1-H / 52p.

 

slapko n

Juskankankaan Ilajan Impi, Impi

Ohj. Henna Hörkkö                       

PAIM1-H / 47p.

                                                         

belpat u

Iceman Of Black Magic´s Castle, Easy

Ohj. Dina Johansson

PAIM1-H / 46p.

                                                                                      

beauceron n

Hit du Jardin d'Elisee, Hit

Ohj. Anne Jalonen                        

PAIM1-0 / 24p.

                                                         

 

 

ESIKOE / PAIM-E

lappor u

Kirjokannen Hurtti Ukko, Urho

Ohj. Mirva Rantala

PAIM-E / ERI / 94p. -> PAIM-E    

                                                         

valpai n

Safe Guardian's It Just Happened, Hero

Ohj. Kirsi Oksanen                                                                                 

PAIM-E / T / 61p. -> PAIM-E        

 

lappor n

Suukkosuun Tähdistä Taiottu, Helka Hirmuinen

Ohj. Satu Viljakainen                     

PAIM-E / - / 37p.

Takkutukan Paimenpoika "Oiva"
Omistaja Sanna Laine-Evans
Takkutukan Paimenpoika "Oiva"
Omistaja Sanna Laine-Evans